Na světě existují dva druhy lidí : Vítězové a poražení.V každém z vás,opravdu v každém, vjádru vaší osobnosti je vítěz který chce být probuzen.

Jak zastavit utoky hladu

7. února 2012 v 17:00 | batty-shark |  Rady
Tuhle situaci zná asi každý, kdo se pokoušel zhubnout. Naprosto znenadání se objeví šílený hlad a během několika minut jsou všechna dobrá předsevzetí pryč a člověk sní, na co přijde. Co se dá proti takovým zákeřným záchvatům hladu dělat?

1. Vyhnout se možnosti, že se dostaví. "Tyto útoky jsou ve skutečnosti záchvaty paniky v centru, které řídí příjem potravy," vysvětluje psycholožka Cora Besser-Sigmund z Hamburku. Podle lékařských zjištění jde o následek prudkého poklesu hladiny cukru v krvi při hubnutí. A přesně to by se nemělo stát. Proto není možné vynechávat obědy a večeře, ale jídlo si rozdělit po celý den do pěti malých porcí.
2. Zavřít na deset sekund oči. Už samotná otázka: Proč bych měla vlastně něco hned teď sníst, pomůže zbrzdit touhu po potravě. "Zkuste si objasnit, jaké motivy se nacházejí za útokem hladu. Zda to je problém s láskou, ve vztahu, nebo pouhá touha mlsat."
3. Okamžitě se napít studené vody. Studená voda funguje jako startér spalování kalorií. Jak se žaludek ochladí při ohřívání, tak trvá nějakou dobu, než se vrátí do původní teploty a to spálí kalorie. Mimoto vypití sklenice vody trvá asi dvacet sekund. A to může být přesně doba impulsu, kdy mozek nutí jíst člověka něco tučného nebo sladkého.
4. Vyčistěte si zuby. Zní to kuriózně, ale chuť zubní pasty vás odtáhne od chuti jíst. Ten, kdo je často postihován útoky hladu, měl by u sebe mít kartáček s nějakou ostrou pastou. Tím se ochrání.
5. Černobílé myšlení. Zkuste si představit dort nebo pizzu, jak vypadá černobílá. Nebo se na dobrotu podívejte brýlemi se zeleným či modrým barevným filtrem. Přejde vás chuť to jíst.
6. Malé hříchy. I při hubnutí si můžete dovolit nějaký ten hříšek, vše zakázáno není. Jeden kousek čokolády nebo pár gumových medvídků jsou přijatelným zločinem proti hubnutí. Počítejte s takovými hříšky rovnou v plánu své diety.
7. Jezte včas. Útoky hladu přicházejí nejčastěji večer, když jste doma sami a nudíte se. Proto musíte včas jíst dosyta, abyste se jim vyhnuli.

No třeba s těmi malímy hříšky nesouhlasím protože já když bych si adla kostičku čokolády tak sice mi tozažene chut jenomže za chvíli dostanu ještě větší chut na čokoládu a během půl hodiny jí sním celou xD xD xD
 


Komentáře

1 Adele Adele | Web | 10. března 2012 v 7:49 | Reagovat

Souhlas, já kdybych si dala kostičku čokolády tak sežeru i ten zbytek :-)... Takže na tohle "mlsání" jsem si koupila pytel Haribo, kde jsou pytlíčky po nějakých 11 g :-)... Jeden pytlíček má cca 40 kcal, takže vím, že ho můžu s ledovým klidem zbodnout celý :-)

2 bridal gowns bridal gowns | E-mail | Web | 23. října 2012 v 7:54 | Reagovat

You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material.
http://www.yeardress.org/

3 brides dresses brides dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:26 | Reagovat

Q. Why did the baby strawberry cry?
http://www.rundress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama